Blog

Ziedu valoda: ko simbolizē krāsa

Pastāv nostāsti, ka augu krāsu simbolikas vēsture aizsākusies jau ļoti sen Austrumos. Tieši tur sievietes nespēja pilnvērtīgi sazināties un atrada izeju - viņas nāca klajā ar ideju par pušķu veidošanu, kur katrs augs un tā nokrāsa apzīmēja noteiktu notikumu vai par kaut ko brīdināja.
Šajā rakstā mēs jums pastāstīsim, kā izvēlēties pareizos ziedus pareizajā krāsu gammā un cik daudz ziedu vislabāk izmantot pušķī kādam konkrētam gadījumam.

Ēnu nozīme pušķu kārtošanā
Izvēloties gatavu kompozīciju vai veidojot to, ir svarīgi pievērst uzmanību izmantojamai krāsu gammai. Daudzkrāsainā simbolika ir šāda:
balta - jaunība, maigums, tīrība, nevainība;
sarkans - spēcīga, kaislīga mīlestība, brīvība;
rozā - tiek uzskatīta par universālu, piemērotu dažādiem gadījumiem, to var piešķirt jebkura vecuma meitenēm;
oranža - lepnums, vara un spēks;
dzeltens - ģimenes pavarda, labklājība, labklājība;
zaļš - prieks un miers;
zils - ģimenes laimes simbols;
gaiši zils - cerība un ticība;
violeta - maigums, bet to nav ieteicams dot brīvdienām un kāzu ceremonijām;
violeta un violeta - varenība, greznība;
violeta - izsaka pazemību;
raibi toņi - piemēroti arī visām svinībām;
Melnā ir sēru krāsa.
Svarīgi ir arī atcerēties par pareizu augu izvēli dažādos toņos. Ja pušķī apvieno kontrastējošas krāsas, tās ir jāsakārto pretējos virzienos. Oriģinālākie ir zaļgani sarkanā, oranži zilā, dzeltenā un violetā kombinācija. Galvenais ir izvairīties no pēkšņām pārejām, pušķim jāizskatās dabiski.
Kaimiņu toņu izmantošana - no 2 līdz 4, kas dod iespēju iztēlei - turpmākajām kompozīcijām praktiski nav ierobežojumu. Vienkrāsaina kompozīcija (vienā krāsā) izskatās satriecoši, bet daudzkrāsu palete (daudzkrāsaina) padarīs pušķi unikālu.